دیتاسنتر چیست؟

دیتاسنتر چیست؟

..

مراکز داده یا دیتاسنتر، قلب تپنده‌ی زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات است و هر سازمان یا کسب و کار امروزی بدون توجه به حفظ، پایش، نگهداری و بهبوداین زیرساخت محکوم به شکست است. صرفاً تجهیز و خرید تمامی نیازمندی‌های ارتباطی، سخت‌افزاری و نرم‌افزاری نیست که در دسترس‌پذیری سرویس‌های فناوری اطلاعات را تضمین می‌کند بلکه حفظ امنیت، پایش و نظارت بر عملکرد و لزوم بهره‌گیری از نیروی متخصص در امر نگهداری و پشتیبانی از آن است که سازمان را به اهداف مورد نظر خواهد رساند. امروزه کسب و کارهای کوچک با داشتن اتاق سرور و کسب و کارهای بزرگ با مراکز داده، میزبان چنین زیرساختی هستند. لذا بهبود و پشتیبانی از آنها امری بسیار حیاتی است که مدیران ارشد و فناوری اطلاعات بخوبی از اهمیت پرداختن به آن واقفند. مراکز داده، بخشی حیاتی و ضروری متشکل از شبکه‌های کامپیوتری سازمان است که از آن جهت پردازش، ساماندهی، ذخیره و پشتیبان‌گیری حجم بسیار زیادی از داده استفاده می‌شود.  مراکز داده معمولاً مجهز به سرور، سوییچ، روتر، فایروال، تجهیزات ذخیره‌سازی و ارتباطی نظیر کابل‌ها و سایر ملزومات مرتبط از قبیل، سیستم‌برق‌رسانی، کولینگ، UPS و رک و… می‌باشد و نگهداری و پشتیبانی از آن یعنی: نگهداری و پشتیبانی از زیرساخت فیزیکی تجهیزات نظیر: سرورها، آنتن‌های ارتباطی، سویچ و روتر و فایروال سخت‌افزاری، رک و کابل‌کشی، برق، سیستم تهویه هوا، سیستم روشنایی، دوربین‌های نظارتی و امنیتی و… است و در بخش نگهداری و پشتیبانی از زیرساخت منطقی نظیر: سرویس‌ها، سیستم‌های ذخیره‌سازی، مجازی سازی و … استپُر دانلودترين محصولات کازيو

پروپوزال تولید اپلیکیشن موبایل

پروپوزال تولید اپلیکیشن موبایل

دانلود نسخه جدید طرح پيشنهادي(پروپوزال) پروژه تولید اپلیکیشن موبایل ، لایه باز ، قابل ویرایش در Word نسخه ۷ این پروپوزال در ۴۰ صفحه با طراحی فوق العاده جذاب و لوکس | جهت مشتریانی که قبلا خرید ..

99,000 تومان

پروپوزال طراحي وب سايت با CMS

پروپوزال طراحي وب سايت با CMS

دانلود نسخه جدید طرح پيشنهادي(پروپوزال) پروژه طراحی و انتشار وب سایت با CMS ، (سیستم های مدیریت محتوا)  لایه باز ، قابل ویرایش در Word نسخه  7  این پروپوزال در 35 صفحه با..

99,000 تومان

فایل اکسل حقوق و دستمزد

فایل اکسل حقوق و دستمزد

 فایل حقوق و دستمزد کازیو سال 1400 ،با دریافت آپدیت رایگان برای سال‌های آتی- یک راهکار  ارزان برای مدیریت حقوق و دستمزد پرسنل در  اکسل  Microsoft Excelیک فایل حرفه ا..

59,000 تومان