UPS چیست؟

UPS چیست؟

..

منبع تغذیه‌‌ی بدون وقفه یا UPS چیست!؟

جریان برق، جریان زندگی امروزی است و تجهیزات برقی و سخت‌افزاری کسب و کارها بدون برق یعنی قطعات فلزی بی‌خاصیت. قطعی برق، اتفاقی است بسیار محتمل. افزایش حجم نیاز بشر به استفاده از برق و مصرف بی‌رویه‌ی این انرژی، سبب احتمال افزایش قطعی آن نیز خواهد شد. امروزه مراکز داده، اتاق سرورها و کلیه‌ی کامپیوترها و تجهیزات مرتبط کاربران در سطح سازمان بخصوص آن دسته از سیستم‌هایی که در بخش‌های حیاتی و شریانی‌های تولید، فروش و عرضه فعالیت دارند، وجود و تامین همیشگی برق برای آنها امری بسیار ضروری است. اما این تمام داستان نیست، زیرا علاوه بر استمرار فعالیت تجهیزات بر پایه‌ی برق، قطعی ناگهانی برق سبب وارد آمدن ضربات مهلکی به کسب و کارها می‌شود. همچنین، سبب آسیب به بُردها و مدارهای الکتریکی این تجهیزات نیز خواهد شد. 


بنابراین صرف داشتن یک جریان ورودی برق از اداره‌ی برق نمی‌تواند خیال ما را از وجود همواره و مستمر برق راحت کند. اگر مراکز داده، قلب تپنده‌ی زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات است، برق، جریان خون این قلب است! برای حل این چالش‌ها، راهکاری عرضه شده بنام یوپی‌اس یا منبع تغذیه‌ی بدون وقفه‌ای Uninterruptible Power Supply که به اختصار از آن بعنوان UPS یاد می‌شود و در حقیقت سیستمی است که در هنگام قطعی برق یا تغییرات شدید ولتاژ ورودی، امکان ادامه‌ی کار در حالت عادی را برای مصرف‌کننده فراهم می‌کند. 


وظایف اصلی UPS شامل: تأمین توان الکتریکی مستمر و بدون وقفه، جلوگیری از اختلال و نوسان برق و ثابت نگه‌داشتن سطح ولتاژ و فرکانس است. این یعنی در زمانی که برق دچار نوسانات ناگهانی می‌شود، سیستم UPS باعث جلوگیری از آسیب رسیدن به سیستم‌های الکترونیکی می‌گردد و در برابر تغییر ولتاژ و قطعی برق از آن‌ها محافظت می‌کند. این دستگاه معمولاً درون خود، باتری‌های قابل شارژ و استفاده‌ی مکرری دارند که هنگام وجود برق در حالت عادی آن را شارژ می‌کنند و در زمانی‌که قطع برق یا افت ولتاژ رخ می‌دهد، این سیستم به‌طور خودکار واحد منبع تغذیه را از برق شهری به باتری موجود درون خود تغییر می‌دهد این کار در مدت زمانی حدود یک یا ۲ میلی‌ثانیه انجام می‌پذیرد و در نتیجه تجهیزات رایانه‌ای و برقی متوجه قطع جریان الکتریکی نمی‌شوند و به کار خود ادامه می‌دهد. 


لزوم استفاده از برق اضطراری یا UPS آنقدر اهمیت دارد که بسیاری از مراکز داده و سیم‌کشی کل سازمان به برق UPS امروزه در داکت‌های نصب شده روی دیوارها، در نظر گرفته شده. این تمام ماجرا نیست لزوم پشتیبانی دقیق، حفظ و نگهداری و پایش سلامت سیستم UPS در سازمان‌ها مقوله‌ای بسیار مهمی است 

https://lnkd.in/dwDdgBh .


پُر دانلودترين محصولات کازيو

پروپوزال تولید اپلیکیشن موبایل

پروپوزال تولید اپلیکیشن موبایل

دانلود نسخه جدید طرح پيشنهادي(پروپوزال) پروژه تولید اپلیکیشن موبایل ، لایه باز ، قابل ویرایش در Word نسخه ۷ این پروپوزال در ۴۰ صفحه با طراحی فوق العاده جذاب و لوکس | جهت مشتریانی که قبلا خرید ..

99,000 تومان

پروپوزال طراحي وب سايت با CMS

پروپوزال طراحي وب سايت با CMS

دانلود نسخه جدید طرح پيشنهادي(پروپوزال) پروژه طراحی و انتشار وب سایت با CMS ، (سیستم های مدیریت محتوا)  لایه باز ، قابل ویرایش در Word نسخه  7  این پروپوزال در 35 صفحه با..

99,000 تومان

فایل اکسل حقوق و دستمزد

فایل اکسل حقوق و دستمزد

 فایل حقوق و دستمزد کازیو سال 1400 ،با دریافت آپدیت رایگان برای سال‌های آتی- یک راهکار  ارزان برای مدیریت حقوق و دستمزد پرسنل در  اکسل  Microsoft Excelیک فایل حرفه ا..

59,000 تومان